Více než dvěma tisícům lidí v Kladně nepoteče ve čtvrtek voda

Aktualizováno 27. března 2015 | Rubrika: Vodovody a kanalizace

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Více než dvěma tisícům lidí v Kladně nepoteče ve čtvrtek 2. dubna voda. Středočeské vodárny budou měnit uzávěry vodního potrubí v centru města, jde o projekt za 2,5 milionu korun. Uzávěry budou vodárny měnit ve čtyřech etapách. ČTK o tom informovala mluvčí Středočeských vodáren Lenka Kozlová. Náhradní zásobování bude zajištěno cisternami.

Dodávku vodárny přeruší 2. dubna od 7:00 do 16:00. Odstávka se dotkne celkem 60 odběrných míst, což představuje více než dva tisíce pět set obyvatel. Výměnu šoupat vodárny provádejí kvůli lepší manipulovatelnosti na vodovodní síti. Ta by měla co nejvíce snížit dopady havárií na odběratele vody. „Rovněž nám to jako provozovatelům přinese optimalizaci vodovodní sítě a zefektivnění zásobování obyvatel pitnou vodou,“ uvedl manažer provozu vodovod Středočeských vodáren Václav Kodeš.

Odstávka se dotkne například ulic C. Boudy, L. Janáčka, M. Švabinského, Osvobození pol. vězňů, P. Bezruče, Poděbradova, nám. E. Beneše, nám. 17. listopadu a dalších. Aktuální informace o odstávce mohou odběratelé sledovat na webových stránkách www.svas.cz prostřednictvím Google map. Vodárny také nabízéjí bezplatnou službu SMS Info, kdy registrovaní uživatelé dostávají v dostatečném předstihu informace o aktuálních haváriích na vodovodní a kanalizační síti a o plánovaných odstávkách. Zatím je však o tuto službu malý zájem, informace o aktuální odstávce rozesílaly vodárny jen zhruba 20 lidem.

Zdroj: ČTK

Související rubriky: Vodovody a kanalizace