Veterináři odhalili další klamání spotřebitele u výrobku z mořských ryb

9. srpna 2012 | Rubrika: Nápoje a voda v potravinách , Rybářství a rybníkářství

morska produkce - losos

Státní veterinární správa ČR (SVS) nařídila stáhnout z prodeje klamavě označené výrobky s názvem chodská pomazánka obsahující jiné suroviny, než jaké byly uváděny na obalech. Informoval o tom dnes mluvčí SVS Josef Duben.

Název chodská pomazánka přitom ingredience „mořských potvor“ opravdu nepřipomíná, ve skutečnosti je ale celý název produktu „ Chodská pomazánka s lososem a olivovým olejem,“ což je podle Dubna tavený výrobek prodávaný v balení typu „buřtík“ o váze 100 gramů, ze kterého se zmíněná dobrota vytlačuje. Kontrolované výrobky ale neobsahovaly ani olivový olej, ani lososa. „Ukázalo se, že výrobek neobsahoval to, co bylo deklarováno, místo lososa byl matjes a la losos a místo olivového oleje máslo, přitom na etiketě v obsahu byl uveden sušený sleď a máslo neuvedeno,“ informoval mluvčí.

Krajská veterinární správa pro Plzeňský kraj proto nařídila celou šarži 90 kilogramů klamavě označených výrobků neuvést do oběhu, popřípadě stáhnout z tržní sítě. Jde o porušení § 10, odstavce 1 b) zákona o potravinách, což je klamavé označení výrobku a s výrobcem bylo zahájeno správní řízení, což i znamená, že výrobce musí počítat s uložením pokuty.

Naše voda

 

Související rubriky: Nápoje a voda v potravinách, Rybářství a rybníkářství