Veterináři objevili v Počernicích nelegální sklad s rybami

16. května 2018 | Rubrika: Co bychom měli vědět o vodě , Nápoje a voda v potravinách

rybí polévka - kapří hlavy - IMG_1777

Veterináři objevili neschválený sklad v pražských Horních Počernicích, kde nařídili likvidaci 110 kilogramů rybích výrobků. Ve skladu byly výrobky po datu použitelnosti, provozovateli hrozí až desetimilionová pokuta. ČTK to dnes sdělil mluvčí Státní veterinární správy (SVS) Petr Vorlíček.

Sklad veterináři našli na základě dubnové kontroly vozidla v Pardubickém kraji, kdy následně vraceli do Estonska tunu neoznačených sušených rybích výrobků. Měly směřovat právě do tohoto skladu. „SVS objevila ve skladu v Praze – Horních Počernicích v chladírenském a mrazírenském zařízení 103 kg nedostatečně označených sušených ryb, tři kilogramy masných výrobků, které byly podle označení po datu použitelnosti a byla u nich zmrazením uměle prodlužena trvanlivost. Dále veterinární inspektoři zajistili čtyři kilogramy jiker ze sleďů s prošlým datem minimální trvanlivosti a skladovaných při teplotách překračujících teplotní limity uvedené výrobcem,“ uvedl Vorlíček.

Inspektoři potraviny znehodnotili barvou a nařídili jejich odstranění. Případ bude dále řešený v přestupkovém řízení. V dubnu veterináři objevili v dodávce tunu neoznačených rybích výrobků. Obaly byly znečištěné, špinavý byl i prostor vozidla, ve kterém se ryby převážely. Produkty vrátili po znehodnocení do Estonska.

Veterináři s celníky v poslední době kontroly zesílili. Například v polovině února informovali, že na dálnici D8 poblíž Prahy objevili a zlikvidovali 1,2 tuny neoznačeného vepřového masa, krve a vnitřností.

ČTK, ilustrační foto Naše voda – Nina Havlová

Související rubriky: Co bychom měli vědět o vodě, Nápoje a voda v potravinách, Podnikání s vodou a zákony, Rybářství a rybníkářství, Statistiky a kauzy