Veselí nad Moravou po mnoha letech opravilo cestu k Šišperce

Aktualizováno 8. ledna 2013 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Prevence povodní, voda v krajině

Les a voda - DSCN2432

Dva a půl kilometru za přibližně pět milionů sedm set tisíc korun. Tak by se dala ve zkratce popsat oprava cesty od fotbalového stadionu ve Veselí nad Moravou po chaty u slepého ramena Moravy– Šišperka. Píše o tom Jihomovavský deník.

„Určitě je dobře, že se cesta konečně spravila. Ne všechny cesty ve Veselí jsou v dobrém stavu, proto si myslím, že každá další, která se opraví je přínosem,“ uvedla například místní Lenka Horáková. Cestu ale využívají především zahrádkáři. Podle starosty Veselí nad Moravou Miloše Kozumplíka místní problém trápil více než deset let. „Přibližně před šesti lety se nechala vypracovat projektová dokumentace a sháněla se dotace. Peníze na ni se sice nenašly, přesto město neustále obnovovalo stavební povolení a čekalo na příležitost. Ta přišla vloni na podzim,“ sdělil Kozumplík.

Peníze na opravu putovaly z ministerstva zemědělství. „A to z prostřednictvím Pozemkového úřadu, který cestu zahrnul do pozemkových úprav,“ píše se v lednových Veselských listech. Stavět se začalo koncem loňského roku a práce, které trvaly jeden měsíc, se v něm také dokončily.

„Jde o polní cestu, která nově umožní lepší přístup k zahrádkám a polnostem v lokalitě Šišperky s místním názvem Třetí kút. V některých úsecích měří na šířku až pět metrů,“přiblížil Kozumplík. Ten připomněl, že problémy byly v místě především, pokud napršelo. „Šlo převážně o travnatý porost, po kterém se jezdilo několika proudy. Když se vyjezdila blátivá cesta, řidiči jezdili až po poli,“ připomněl starosta. Podle něj chce v letošním roce pohnout veselská radnice především se stavbou cyklostezky do Zarazic.

Opravy vyjdou přibližně na šest milionů korun. Pokud Veselí dotaci získá, doplatí pouze třicet procent nákladů.

Zdroj: www.denik.cz

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Prevence povodní, voda v krajině