Veolii nahradí i v Berouně společnost Želivská provozní

Aktualizováno 9. října 2012 | Rubrika: Podnikání s vodou a zákony , Vodovody a kanalizace

ilustrační foto

Akcionáři Úpravny vody Želivka, mezi kterými je i město Beroun, schválili na své valné hromadě nový vlastnický model společnosti. Informovalo o tom město Beroun.

Valná hromada, 23 akcionářů vlastnících přes 98 procent akcií, souhlasilo se záměrem představenstva a dozorčí rady společnosti realizovat další správu a provozování svého vodohospodářského majetku vlastnickým modelem. Rada současně schválila Zakladatelskou listinu nové společnosti Želivská provozní s.r.o., která od listopadu příštího roku nahradí společnost Pražské vodovody a kanalizace (PVK) vlastněné francouzskou nadnárodní společností Veolia.

Nejen pro obyvatele Berouna, ale i dalších středočeských měst a obcí včetně metropole to znamená, že akcionáři budou moci uplatnit přímý vliv na zajišťování dodávky vody a zároveň na obnovu a rozvoj vodohospodářského zařízení. Vodárenští odborníci tak budou moci pracovat přímo pro města a obce a voda může přímo těmto obcím i vydělávat. Zisky za vodu totiž budou moci končit v infrastruktuře nebo na účtech akcionářských samospráv.

Zdroj: Město Beroun

Související rubriky: Podnikání s vodou a zákony, Vodovody a kanalizace