Veolia získává ve vodohospodářství důvěru konzervativních Japonců

Aktualizováno 20. března 2015 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Co bychom měli vědět o vodě

termalni-lazne-onsen

Společnost Veolia se stala prostřednictvím pětiletého kontaktu na komplexní provozování vodohospodářských služeb v japonských lázních Hakone v Japonsku prvním soukromým zahraničním partnerem ve vodohospodářském sektoru.

Informovala o tom centrála společnosti Veolia s tím, že vodohospodářské služby zahrnují také dodávku vody pro onsen, tradiční japonské lázně. Lázně využívající přírodní horké prameny označované jako onsen patří k základním prvkům japonského životního stylu. Lázně v Hakone jsou známé po celém Japonsku a lákají bezpočet turistů.
V rámci svých vodohospodářských služeb pro město Hakone provozuje Veolia systém, který dodává neupravovanou vodu z termálních pramenů do onsenu. Každý den se z ložiska nacházejícího se 400 metrů pod vodárnou odčerpá na 5 tisíc kubíků surové vody.

Pětiletý kontrakt v Hakone se týká provozování, údržby a modernizace zařízení na výrobu a rozvod vody, jakož i zákaznických služeb. Denně vyrobí 20 000 kubíků pitné vody. Veolia zvýšila efektivitu řízení vodovodní sítě, zavedla sledování v reálném čase a v neposlední řadě došlo i k zlepšení kvality dodávané pitné vody. Ta je v tomto turisty vyhledávaném místě velmi důležitá.

Hakone, které je oblíbeným cílem letních výletů obyvatel Tokia, totiž každoročně navštíví tisíce návštěvníků.

Naše voda, foto archiv Naše voda

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě, Nápoje a voda v potravinách, Podnikání s vodou a zákony, Vodovody a kanalizace