Veolia získala zakázku na úpravu vody v jihokorejské elektrárně

16. dubna 2015 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Co bychom měli vědět o vodě

čištění vody

Francouzská společnost Veolia oznámila, že získala zakázku na provozování zařízení na úpravu vod v první jihokorejské jaderné elektrárně. Informovala o tom na základě tiskové zprávy společnosti agentura AFP.

Veolia v tiskové zprávě uvedla, že bude na základě uzavřené smlouvy po dobu tří let zajišťovat úpravu a čištění veškeré napájecí vody – sladké vody, mořské vody a odpadních vod, s výjimkou radioaktivní vody – elektrárny Kori Division, která se nachází na jihovýchodě země. Zařízení, jež jsou za den schopna upravit ekvivalent 55 olympijských bazénů (tj. 173 000 m3), bude obsluhovat 73 zaměstnanců.

Provozovatelem osmi jaderných reaktorů je jihokorejská energetická společnost Korea Hydro & Nuclear Power (KHNP). V letošním roce by reaktory měly vyrobit 7 900 megawatthodin, což pokryje spotřebu 8 milionů obyvatel. Jedná se o zhruba 34 % jaderné kapacity země. „Nová zakázka je dalším důkazem našich zkušeností a upevňuje naši pozici na zdejším rychle rostoucím trhu,“ cituje zpráva Régise Calmelse, ředitele zóny Asie společnosti Veolia.

Zdroj: AFP, ilustrační foto Naše voda – Nina Havlová

 

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě, Podnikání s vodou a zákony, Vodovody a kanalizace