Veolia vítá rozhodnutí valné hromady Severočeské vodárenské společnosti

16. června 2017 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Co bychom měli vědět o vodě

PVK - centrální dispečink - IMG_2739

Společnost Veolia Česká republika bere na vědomí rozhodnutí akcionářů Severočeské vodárenské společnosti (SVS), kteří na valné hromadě SVS schválili záměr odkoupit od Veolie nadpoloviční podíl (přesně 50,1 %) ve společnosti Severočeské vodovody a kanalizace (SčVK).

Uvádí se to ve stanovisku Veolia Česká republika k uvedenému záměru, které má portál Naše voda k dispozici. Schválení tohoto záměru je podle společnosti nezbytným krokem ke společnému vstupu do nové éry vodárenství v severních Čechách. „Rozhodnutí akcionářů SVS vnímáme velmi pozitivně. Na rozvoji vodárenství v regionu jsme společně pracovali od poloviny roku 1999 a troufám si říci, že úspěšně. Na velmi vysokou úroveň se nám podařilo posunout nejen kvalitu vody a infrastruktury i efektivitu provozu, ale také komfort zákaznických služeb (v SčVK bylo vybudováno první call centrum v ČR ve vodárenském oboru). A to především díky know-how a technologiím, které jsme jako společnost do regionu přinesli. Právě tuto expertizu a servisní služby bychom měli v regionu zajišťovat i v budoucnu,“ hodnotí rozhodnutí společnosti SVS Martin Bernard, ředitel společnosti Veolia Česká republika. „Přesnou podobu naší další spolupráce určí jednání, která by měla začít v nejbližší budoucnosti,“ dodává.

Zdroj: Veolia Česká republika, ilustrační foto Naše voda – Nina Havlová (dispečink PVK)

 

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě, Nápoje a voda v potravinách, Podnikání s vodou a zákony, Statistiky a kauzy, Vodovody a kanalizace