Veolia postaví závod na výrobu a úpravu pitné vody v senegalském Dakaru

Aktualizováno 21. února 2017 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Co bychom měli vědět o vodě

Veolia Dakar zásobování obyvatel

Společnost Société Nationale des Eaux du Sénégal (SONES) pověřila Veolii vyprojektováním a stavbou závodu na výrobu a úpravu pitné vody v Dakaru. Informují o tom aktuality Veolia Group.

Nový závod zvýší denní objem výroby pitné vody určené pro zásobování obyvatel Dakaru a jeho předměstí o 40 000 m3. Kromě toho prostřednictvím procesů jako aerace, fyzikálně-chemická úprava, filtrace přes pískové filtry a desinfekce chlorem, zvýší kvalitu vody, charakteristické vysokým obsahem železa. Projekt má na starost SONES, senegalská státní společnost pro zásobování měst a předměstí vodou. Jeho financování zajišťuje Západoafrická rozvojová banka (WADB).

Veolia se v Africe angažuje dlouhodobě, například prostřednictvím projektu „Voda pro Afriku“, který organizuje skupina Veolia a Nadační fond Veolia. V zatím posledním, sedmém ročníku, se vybralo 770 tisíc korun, které putovaly na konto Člověka v tísni. Za uplynulých sedm ročníků poskytla skupina Veolia a Nadační fond Veolia na opravy a budování nových vodních zdrojů v Etiopii téměř čtyři miliony korun. Díky tomu byly opraveny a vybudovány zdroje vody pro 33 tisíc Etiopanů na chudém etiopském venkově. Kde všude finanční prostředky v rámci projektu Voda pro Afriku pomáhají, ukazuje následující mapa:

http://pin.maps.arcgis.com/apps/View/index.html?appid=461c767f60924afd9b0358f94e98ed30&extent=36.7713,6.2381,40.2869,7.9388

Zdroj a foto: Veolia, Naše voda

 

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě, Nápoje a voda v potravinách, Podnikání s vodou a zákony, Vodovody a kanalizace