Veolia Energie podpořila začínající podnikatele více než 90 milióny korun

30. března 2015 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Co bychom měli vědět o vodě

foto děti u vody

Správní rada nadačního fondu ostravské energetické společnosti Veolia Energie ČR na svém březnovém zasedání podpořila vznik dalších patnácti nových pracovních míst. Informoval o tom výkonný ředitel komunikace Veolia ČR pro oblast Moravy Antonín Balnar.

Dotace podle něj získalo deset projektů z Moravskoslezského a Olomouckého kraje. Celková výše podpory, kterou správní rada v březnu přiznala, je 650 000 korun. „Od založení nadačního fondu jsme podpořili vznik již 1 936 pracovních míst,“ uvedl Zdeněk Duba, předseda správní rady nadačního fondu a předseda představenstva Veolia Energie ČR. „To představuje celkem 1 150 projektů a částku přes 91 miliónů korun. Jsme rádi, že se už podařilo najít práci i pro 270 osob se změněnou pracovní schopností. Tito lidé mají pozici na trhu práce dlouhodobě nejhorší“ dodal.

Mezi nejzajímavější projekty, které získaly finanční dotaci, patří rozšíření zavedené a v minulosti již z nadačních prostředků podpořené provozovny na loupání brambor a čištění kořenové zeleniny. Provozy se budou moci rozšířit o 6 nových pracovních míst. Závod se nachází v prostorách multifunkčního domu města Jeseník. Druhým zajímavým projektem je vybudování dětské herny s kavárničkou v Bruntálu. Především maminky s malými dětmi získají možnost aktivního trávení volného času s dětmi.

Oba uvedené projekty jsou realizovány na Jesenicku. V regionu s jednou z nejvyšších nezaměstnaností v rámci České republiky. Nadační fond podporuje projekty především z Moravskoslezského a Olomouckého kraje, kde společnost realizuje velkou část svých obchodních aktivit.

Naše voda, ilustrační foto archiv Naše voda

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě, Podnikání s vodou a zákony, Voda a naše peněženka, Vodovody a kanalizace