Venkov bude spolupracovat s Českou zemědělskou univerzitou v Praze

16. března 2014 | Rubrika: Podnikání s vodou a zákony , Prevence povodní, voda v krajině

podpis memoranda MAS a ČZU 1

Česká zemědělská univerzita v Praze (ČZU) bude spolupracovat s Národní sítí Místních akčních skupin na přenosu výsledků vědy a výzkumu do venkovského prostoru. Informoval o tom mluvčí ČZU Josef Beránek.

Memorandum o spolupráci podle jeho údajů podepsali předseda Národní sítě Místních akčních skupin ČR (NS MAS) František Winter a rektor ČZU  Jiří Balík (ilustrační foto). Obě strany se zavázaly spolupracovat v oblastech vzdělávacích a odborných, konzultačních a poradenských, analytických a strategických, vědeckovýzkumných, transferu technologií a marketingu a propagace.

ČZU chce na základě memoranda pomáhat NS MAS mimo jiné organizovat aktivity zaměřené na celoživotní vzdělávání obyvatel venkovského prostoru. Své odborné zázemí jí poskytne při přípravě integrovaných strategií území NS MAS pro období let 2014–2020. Univerzita bude zadávat témata týkající se venkovského prostoru nejen pro bakalářské, magisterské a doktorské práce, ale také pro vědu a výzkum. Zároveň bude vytvářet podmínky pro zakládání start-up či spin-off společností s vhodnými partnery z venkova.

NS MAS se v memorandu zavázala zajistit sběr relevantních podnětů z venkovského prostoru, které by byly základem společných projektů obou subjektů. Pomůže také vyhledávat aktuální témata pro bakalářské, magisterské, doktorské a vědecké práce.

Naše voda, foto ČZU

 

Související rubriky: Podnikání s vodou a zákony, Prevence povodní, voda v krajině, Rybářství a rybníkářství