Velké Přílepy vypíšou tendr na stavbu nové části vodovodního řadu

Aktualizováno 29. února 2016 | Rubrika: Voda a naše peněženka , Vodovody a kanalizace

vodovodni trubky2

Velké Přílepy připravují tendr na stavbu nové části vodovodního řadu. Obec už má zažádáno o dotaci ministerstva životního prostředí na stavbu zhruba čtyřkilometrového přivaděče za 17 milionů korun.

Zhotovitele prací a technický dozor by obec chtěla vybrat do léta. ČTK to sdělila starostka Velkých Přílep Věra Čermáková. Současný přívod vody obci kvůli velké výstavbě v uplynulých letech nestačí, počet obyvatel vzrostl zhruba trojnásobně na více než 3000 lidí.

Přivaděč pomůže řešit zásobování vodou přibližně 8000 obyvatel, připojí se k němu i sousední Úholičky a Statenice. „Rádi bychom stavbu provedli ještě v tomto roce, ale pravděpodobnější je rok 2017,“ uvedla starostka.

Nový přivaděč by se měl napojit na potrubí v Roztokách u Prahy, které je součástí pražského vodovodního systému. Nyní Velké Přílepy zásobuje vodojem, který se nachází přímo u obce. Kapacita přivaděče stoupne z 19 na 44 vteřinových litrů, což by mělo stačit i pro plánovaný rozvoj obce do roku 2060.

Ve Velkých Přílepech platí vyhláška o šetření vodou, lidé by tak neměli vodu z vodovodu využívat k zalévání, plnění bazénů, mytí aut a podobně. Problémy s nedostatkem vody zde řeší už několik let, nastala i situace, že voda přestala téct úplně. Původní infrastruktura nepočítala s tak velkým rozvojem obce.

Zdroj: ČTK

 

Související rubriky: Voda a naše peněženka, Vodovody a kanalizace