Veletrh VOD-KA 2015: Společnost PFT představí rozvaděč a software AQASYS

13. dubna 2015 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Co bychom měli vědět o vodě

VOD-KA 2013 - IMG_2391

Model rozvaděče s řídící jednotkou FWL055 představí na výstavě VODOVODY-KANALIZACE společnost PFT Prostředí a fluidní technika. Informují o tom organizátoři veletrhu na svých webových stránkách.

„Řídící jednotka zaznamenává naměřená data (např. hladiny, průtoky) a přenáší je do PC na čistírnách odpadních vod. Umožňuje provozovat systém jak v automatickém tak v manuálním režimu,“ popsal Pavel Janovský ze společnosti PFT.

Využitím 16 digitálních vstupů, 8 digitálních výstupů a 4 analogových vstupů se mohou sledovat a následně řídit jednotlivé motory, ventily a čerpadla. Software AQASYS, nainstalovaný v PC na centrálním dispečinku, umožňuje grafické a tabelární zpracování naměřených dat. „Dále je vhodný pro monitorování a řízení procesních systémů v kanalizacích a na ČOV. Je uživatelsky příjemný hlavně díky modernímu menu a svým jednoduchým ovládáním kanalizačních objektů pomocí povelů přímo v procesních schématech. Tato schémata odpovídají konkrétním půdorysům a řezům kanalizačních objektů,“ vysvětlil Pavel Janovský. Software AQASYSTM 7.0 zefektivňuje monitoring, provoz a údržbu vzdálených kanalizačních objektů přímo z centrály na ČOV.

Veletrh VODOVODY-KANALIZACE 2015 proběhne ve dnech 19. až 21. května letošního roku na pražském výstavišti v Letňanech.

Zdroj: www.vystava-vod-ka.cz, ilustrační foto archiv Naše voda

 

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě, Nápoje a voda v potravinách, Podnikání s vodou a zákony, Voda a naše peněženka, Vodovody a kanalizace