Veletrh VOD-KA 2015 nabídne i technologie k čištění dešťových vod

Aktualizováno 9. února 2015 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Co bychom měli vědět o vodě

déšť IMG_0375

Největší novinkou společnosti Fränkische Rohrwerke na letošním veletrhu Vodovody a kanalizace 2015 (VOD-KA) bude nasazení „stohovatelných“ boxů určených pro výstavbu zasakovacích, retenčních a zádržných podzemních nádrží. Organizátoři veletrhu o tom informují na svých webových stránkách.

V tomto odvětví má společnost Fränkische jedno z vedoucích postavení a byla mezi zakládajícími firmami celého tohoto segmentu hospodaření s dešťovými vodami. „Novinka Rigofill ST je inovací stávajícího, léty a množstvím bezproblémových instalací ověřeného systému Rigofill inspect. Celý systém je ale lépe skladovatelný a manipulovatelný, instalace je velmi snadná, méně fyzicky náročná a přitom je vzniklá galerie stále extrémně zatížitelná a staticky únosná,“ vysvětlil Pavel Šára z divize Drenážní systémy.

Novinkou pro český trh bude i zařízení pro předčištění dešťových vod – Fränkische Sedi-pipe, které se v různých typech provedení a různých dimenzích již běžně dodává ve spojení s galeriemi Rigofill inspect nebo Rigofill ST na ostatních trzích Evropské unie. „Toto zařízení je unikátní především v tom, že nejenže zachycuje kaly a plovoucí nečistoty ze znečištěné dešťové vody, ale především je též schopno na velmi malém prostoru zachycovat i ropné látky uniklé při havárii a také jemné částice, na kterých jsou navázány těžké kovy a nebezpečné látky,“ uvedl Pavel Šára. Jedná se o unikátní patentované řešení, které výrazně uleví přírodě a následně i nám od nebezpečných látek, ale také velmi výrazně uspoří finanční prostředky na budoucí čištění navazujících vsakovacích, retenčních nebo zádržných nádrží.

Naše voda, ilustrační foto Naše voda – Nina Havlová

 

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě, Podnikání s vodou a zákony, Prevence povodní, voda v krajině, Rybářství a rybníkářství, Voda a naše peněženka, Vodovody a kanalizace