Veletrh VOD-KA 2015: ASIO představí inovovanou domovní ČOV

10. února 2015 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Co bychom měli vědět o vodě

sprcha

Na technologie čištění odpadních vod zaměří svou expozici na letošním veletrhu Vodovody a kanalizace (VOD-KA) 2015 společnost ASIO. Organizátoři veletrhu o tom informují na veletržních webových stránkách.

Loňský rok byl přitom pro společnost ASIO ve znamení inovací. Firma představila inovovanou domovní čistírnu odpadních vod s přívlastkem „nejlevnější funkční domovní ČOV“, chytré a levné zařízení na monitorování provozu domovních a membránových čistíren nebo začala využívat nové technologie na čištění průmyslových vod založených například na využití nanoželeza.

Své novinky chce představit také na mezinárodní výstavě VOD-KA 2015. „Chceme ukázat například AS-DEHYDRÁTOR – jednoduchý způsob odvodnění kalu, PCO – zařízení na čištění vzduchu na principu fotokatalytické oxidace, nebo naše možnosti, jak řešit i komplikované problematické stavy při čištění komunálních i průmyslových vod, k čemuž jsme si vytvořili prostor v rámci aplikovaného výzkumu,“ říká Karel Plotěný, ředitel společnosti.

Naše voda, ilustrační foto archiv Naše voda

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě, Podnikání s vodou a zákony, Voda a naše peněženka, Vodovody a kanalizace