Ve Zlíně dnes začala konference VODA Zlín 2017

16. března 2017 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Co bychom měli vědět o vodě

František Barák Voda Zlín

Ve Zlíně začala Mezinárodní vodohospodářské konference VODA Zlín 2017. Připomíná to portál vodárenství.cz s tím, že pořadateli dvoudenní akce jsou společnosti Moravská vodárenská a Voding Hranice.

Kromě předsedy představenstva Sdružení oboru vodovodů a kanalizací ČR (SOVAK ČR) Františka Baráka (na snímku) zahájil akci také předseda představenstva VaK Zlín Svatopluk Březík. Podle něj bylo město Zlín historicky prezentováno jako město obuvi, následně jako město zeleně, nyní je také díky intenzivní medializaci chápáno jako město vody. Kolem situace vodárenství na Zlínsku se strhla mediální hysterie, která údajně nereflektuje základní fakta. Situace je podle něj nutné řešit, ale nemá žádný vliv na kvalitu poskytovaných služeb pro zákazníky.

VaK Zlín a provozovatelská společnost Moravská vodárenská podle Březíka konstruktivně spolupracují při řešení provozních a technických náležitostí, ale i investičních akcí. Na mediální sdělení, že je situace s vodárenstvím na Zlínsku nahnutá, reagoval tím, že pozval účastníky na košt slivovice z nahnuté láhve.

Zdroj a foto: www.vodarenstvi.cz

 

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě, Nápoje a voda v potravinách, Podnikání s vodou a zákony, Voda a naše peněženka, Vodovody a kanalizace