Ve Vyškově odbahnili rybník Kačenec

Aktualizováno 11. října 2016 | Rubrika: Rybářství a rybníkářství

img_5047

Ve Vyškově odbahnili menší ze dvou rybníků s názvem Kačenec, odvezlo se zhruba 11.000 metrů krychlových usazenin. Také byla opravena hráz na levém břehu. Náklady na úpravy dosáhly zhruba 6,3 milionu korun. V tiskové zprávě to oznámil vedoucí kanceláře starosty a tajemníka Stanislav Kolařík. Nádrž vlastní město a pronajímá si ji Moravský rybářský svaz.

Chovná nádrž o ploše 3,2 hektaru je ze 70. let minulého století, a od té doby ještě nikdy nebyla odbahněna ani opravována. Podle Kolaříka již stav nádrže nebyl vyhovující. O čtyři roky dříve navíc ve Vyškově odbahnili i sousední takzvaný Velký Kačenec, a podle Kolaříka tak bylo žádoucí, aby splaveniny a sedimenty tuto investici neznehodnocovaly.

„Chceme, aby se oblast kolem vodních nádrží Kačenec I. a II. stala příjemnou relaxační zónou pro všechny obyvatele, pro rybáře, ale i celé rodiny, cyklisty i pohybově znevýhodněné osoby. Postupnými kroky se o to snažíme již několik let,“ uvedl starosta Vyškova Karel Goldemund (ČSSD).

Odbahnění Malého Kačence se připravovalo od roku 2007, nepodařilo se ale získat dotaci od ministerstva zemědělství. Vyškovští zastupitelé tak letos rozhodli o dotaci rybářskému svazu na úpravy rybníka ve výši přes 6,3 milionu z městské pokladny.

Zdroj: ČTK, ilustrační foto

Související rubriky: Rybářství a rybníkářství