Ve Vsetíně také zdraží voda

14. listopadu 2012 | Rubrika: Voda a naše peněženka , Vodovody a kanalizace

sklenice-voda1

Také ve Vsetíně dojde k nárůstu ceny vody, nicméně zdaleka ne tak dramaticky. Dodavatel pitné vody a provozovatel kanalizační sítě, společnost Vodovody a kanalizace Vsetín, a. s., plánuje od ledna 2013 zvýšení vodného a stočného u plátců DPH o 1,9 % z 63,40 Kč na 64,60 Kč/m3 (+ DPH). Uvedly to Vsetínské noviny.

U neplátců bude zvýšení závislé na tom, jaká bude platit DPH od počátku nového roku. V případě 14 % DPH je to 73,64 Kč za metr krychlový, pokud bude DPH činit 15 %, pak bude vodné a stočné celkem 74,29 Kč/m3.

Podle statistických údajů spotřebuje občan na Vsetínsku jeden krychlový metr vody v průměru za necelých 12 dní, výše uvedené navýšení ceny vody tedy odpovídá zvýšeným nákladům na vodu o 11 respektive 16 haléřů denně. „Opravdu je potřeba upozornit, že kubík znamená tisíc litrů kvalitní pitné vody, neboť jen tak si mohou odběratelé provést srovnání ceny například s 1,5 litru vody v PET lahvi,“ uvádí ekonomická náměstkyně VaK Vsetín Miroslava Vaculíková a dodává:

„Navíc, za 6,12 případně 6,17 koruny denně dostává každý odběratel 24hodinovou nepřetržitou službu dodávky pitné vody a odvádění a čistění odpadních vod bez jakýchkoli dalších starostí.“

Zdroj: Vsetínské noviny, Parlamentní listy

Související rubriky: Voda a naše peněženka, Vodovody a kanalizace