Ve většině přírodních koupališť je voda stále vhodná ke koupání

Aktualizováno 5. července 2013 | Rubrika: Čistota vody a rekreace

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Kvalita vody je před prodlouženým víkendem ve většině přírodních koupališť dobrá. Jen v několika málo nádržích jsou zdraví škodlivé sinice či naplavené dřeviny, vyplývá z aktuálních informací hygieniků. Uvedl to Deník.cz.

Kvůli hojnému výskytu řas a sinic ale nedoporučují hygienici koupání například v přírodním koupališti Hnačov na Klatovsku. V Jihočeském kraji pak na pláži u tábořiště Vojníkov v nádrži Orlík, kde podle posledního měření z 1. července znečištění vody dosáhlo čtvrtého, tedy druhého nejhoršího, stupně. Tamní voda prý představuje zdravotní riziko

, koupání nelze doporučit zejména citlivým jedincům.

Na Vysočině platí od minulého týdne zákaz koupání v polenském rybníku Peklo kvůli zvýšenému výskytu sinic a chlorofylu. Nyní hygienici zakázali koupání také v rybníku Kachlička na Havlíčkobrodsku.

V Libereckém kraji má nevyhovující vodu od začátku sezony jen koupaliště v Chrastavě. A během sezony se to nezmění. Obec se však brání, že jejich voda je kvalitní a za vším je špatná vyhláška ministerstva zdravotnictví, která neposuzuje jen aktuální kvalitu vody, ale stav v předchozích letech.

Zdroj: Deník.cz

Související rubriky: Čistota vody a rekreace