Ve valtickém zámku je ode dneška nová expozice Salonu vín

27. února 2014 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Nápoje a voda v potravinách

víno - degustace - IMG_5266

Od dnešního odpoledne bude ve Valticích přístupná nová expozice Salonu vín. Informoval o tom Břeclavský deník s tím, že ro pozvané hosty začne slavnostní otevření před pátou hodinou ve Španělské konírně valtického zámku.

V sobotu pak mohou vzorky sta elitních vín z České republiky ochutnat i ostatní. „Otevírá se opět unikátní příležitost potkávat a seznamovat se s absolutní špičkou našich vín, kterou ještě umocňuje noblesní prostředí valtického zámku,“ uvedl ředitel Národního vinařského centra Pavel Krška.

Letos jde již o čtrnáctý ročník, jehož absolutním šampionem a zároveň vítězem kategorie bílých suchých a polosuchých vín se stal Ryzlink rýnský 2011, pozdní sběr ze Zámeckého vinařství Bzenec.

Úspěch však zaznamenala také vinařství z břeclavského regionu. Mezi červenými víny se nejlepšího hodnocení dočkal Merlot 2012, výběr z hroznů od Františka Zapletala z Velkých Bílovic. V kategorii jakostních šumivých vín pak zvítězil Sekt Volařík 2010, pěstitelský sekt z mikulovského Vinařství Volařík.

V poměrovém zastoupení je v kolekci 64 bílých vín, 34 červených a dvě vína šumivá.

Zdroj: Břeclavský deník, ilustrační foto Naše voda – Nina Havlová

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Nápoje a voda v potravinách, Podnikání s vodou a zákony