Ve středu začínají na ČT1 Rybí legendy s Jakubem Vágnerem

Aktualizováno 18. října 2011 | Rubrika: Co bychom měli vědět o vodě , Rybářství a rybníkářství

Proslulý český rybář Jakub Vágner objevuje a loví v různých koutech světa vzácné obří ryby. První díl nového dokumentárního cyklu České televize nejen o rybách, ale i o životě v exotické divočině Rybí legendy Jakuba Vágnera“ uvádí televize ČT1 ve středu 19. října od 20:55 hodin.

Oznámil to dnes mluvčí ČT Ladislav Štícha.

Amazonie, Mongolsko, Kongo – to jsou jen některé zastávky dobrodružné expedice držitele světových rekordů v lovu ryb Jakuba Vágnera. Rybí legendy divákům ukážou ty nejpozoruhodnější sladkovodní giganty světa, ale také nezkrotnou přírodu a nástrahy života mimo civilizaci.

„Na expedicích mapujeme nejenom rybu, což je spíše taková třešnička na dortu, ale především to, co všechno musíme zažít, abychom se tam dostali a přežili. Mapujeme i třeba minoritní kmeny,“ konstatuje Vágner.

Prozatím je hotových osm dílů, v průběhu příštího roku budou následovat další dva. „My jsme si řekli, když má Česká republika takového jedinečného rybáře, tak by byla škoda, aby spolupracoval jenom se zahraničními televizemi,“ podotkla Alena Müllerová, šéfdramaturgyně vývoje programu ČT.

Jakub Vágner, dobrodruh, extrémní cestovatel a rybář je držitelem mnoha světových rekordů a všeobecně uznávaným odborníkem na lov rybích gigantů. Vyráží na nebezpečné expedice do exotických krajů naší planety, aby posunul hranice rybolovu na další úroveň. Bude lovit ryby, které jsou často více přízrakem a legendou. Zapomeňte na turistické destinace, zapomeňte na moderní civilizaci.

První expedice nás zavede do zeleného pekla, nitra amazonského deštného pralesa, domova amazonských indiánů a jedné z největších sladkovodních ryb světa, Arapaimy Gigas. Tato výprava není tedy žádná exotická dovolená, ale strastiplná expedice, náročná na psychiku, fyzickou sílu, rybářskou dovednost, ale i schopnost sžít se s místními obyvateli. Vede až do pravěku, do času, kdy na naší zemi žili dinosauři. Bájná Arapaima dobu dinosaurů přežila. Podaří se Jakubovi ulovit tuto rybu, aby ji prostřednictvím televizní kamery ukázal divákům, a pak ji vrátil zpátky do jejího domova?

Zdroj: ČT

Související rubriky: Co bychom měli vědět o vodě, Rybářství a rybníkářství