Ve středních Čechách dostanete kohoutkovou vodu už ve třinácti restauracích

15. července 2013 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Nápoje a voda v potravinách

karafa_vv_016

Vodu z kohoutku mohou v současné době dostat zákazníci 13 restaurací a kaváren na Příbramsku, Sedlčansku a Říčansku. Informovala o tom dnes Kristina Blaszczyková, mluvčí vodohospodářské společnosti 1.SčV, která vodu do zmíněných lokalit dodává.

„Voda z veřejného vodovodu patří mezi nejkontrolovanější potraviny. Její kvalita odpovídá přísným parametrům stanoveným vyhláškou ministerstva zdravotnictví a prověřuje se jak v úpravnách vody, tak ve vodovodní síti i v domácnostech,“ uvedla Blaszczyková.

Restaurace jsou registrované na speciálním webu www.kohoutkova.cz, kde si je každý může vyhledat i podle jednotlivých regionů. Tím je 1.SčV, a.s. podporuje i v propagaci. „Na tomto webu jsou i další informace týkající se podávání kohoutkové vody, podrobností o její výrobě a kvalitě,“ doplnila Blaszczyková.

Restaurace, které se do projektu přihlásí, obdrží kromě originálních karaf informační samolepku, kterou mají možnost umístit na viditelné místo. Samolepka upozorňuje, že v dané restauraci může návštěvník požádat o vodu z kohoutku. „Každé pak provádíme navíc bezplatný rozbor vody a host tak může kdykoli si u obsluhy vyžádat předložení certifikátu, který dokládá, že pije opravdu vodu nezávadnou,“ vysvětlila mluvčí. Společnost 1.SčV, vychází v tomto projektu i z výsledku loňského průzkumu veřejného mínění, v němž 88 procent oslovených zákazníků uvedlo, že upřednostňují pití vody z kohoutku.

Restaurace, které mají zájem se do projektu zapojit, se mohou přihlásit prostřednictvím webové stránky www.kohoutkova.cz nebo zaslat kontaktní údaje na e-mail: asistentka@1scv.cz

Naše voda

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Nápoje a voda v potravinách, Voda a naše peněženka, Vodovody a kanalizace