Ve Dvoře Králové provozuje vodovody po letech opět město

13. listopadu 2012 | Rubrika: Podnikání s vodou a zákony , Voda a naše peněženka

ilustrační foto

Po řadě dlouhotrvajících sporech s privátní firmou začalo s vodou ve Dvoře Králové znovu hospodařit město. Po uzavření příslušných smluv a získání povolení k provozování vodovodů a kanalizací ve městě Dvůr Králové nad Labem je od pátku 09. 11. 2012 jediným provozovatelem společnost Městské vodovody a kanalizace Dvůr Králové nad Labem s.r.o. Oznámilo to nyní město Dvůr Králové.

Městská společnost bude pro město Dvůr Králové nad Labem, které je jejím jediným vlastníkem, spravovat vodohospodářský majetek v souladu se zákonem o vodovodech a kanalizacích.

S touto změnou souvisí i některé administrativní kroky, které je nezbytné pro převod práv ještě do konce listopadu 2012 uskutečnit, a to u obou stávajících subjektů. „Máme zájem, aby se tato změna dotkla občanů co nejméně, ale přesto je potřeba Vás informovat, že od 09. 11. do 25. 11. 2012 budou provedeny kontrolní odečty na všech vodoměrech ve městě. Tím bude umožněno provést závěrečné vyúčtování jednotlivým původním subjektům (město Dvůr Králové nad Labem a společnost VAK Dvůr Králové nad Labem s.r.o.) k termínu převodu práv a povinností na novou, výše uvedenou organizaci,“ uvedla radnice.

S ohledem na změnu provozovatele vodohospodářské infrastruktury ve městě Dvůr Králové nad Labem radnice informuje, že od 09. 11. 2012 platí pro všechny odběratele, bez rozdílu, platná a schválená cena vodného 26,90 Kč a stočného 45,20 Kč, včetně DPH.

Zdroj: město Dvůr Králové

Související rubriky: Podnikání s vodou a zákony, Voda a naše peněženka, Vodovody a kanalizace