Ve čtvrtek začíná konference Voda Zlín 2012

Aktualizováno 14. března 2012 | Rubrika: Podnikání s vodou a zákony , Vodovody a kanalizace

ilustrační foto

Ve dnech 15. až 16. března proběhne v kongresovém sále IH Moskva ve Zlíně již 16. ročník mezinárodní vodohospodářské konference VODA ZLÍN 2012, kterou pořádají společnosti MORAVSKÁ VODÁRENSKÁ, a.s. – člen skupiny Veolia Voda a společnost VODING HRANICE. Portálu Naše voda to sdělila Helena Koutná, mluvčí Moravské vodárenské.

Konferenci VODA ZLÍN slavnostně zahajuje odborný garant konference Pavel Adler ze společnosti VODING HRANICE, v čestném předsednictvu zasednou a své příspěvky přednesou: předseda představenstva Sdružení společností z oboru vodovodů a kanalizační ČR (SOVAK) František Barák a za skupinu Veolia Voda Ondřej Beneš.

Konferenci VODA ZLÍN zahájí příspěvek zástupce Ministerstva zemědělství ČR na téma „Novinky z úseku vodního hospodářství Ministerstva zemědělství“, následovat bude přednáška Františka Baráka, předsedy představenstva SOVAKu, na téma: „Realizace plánu obnovy – hlavní výzva oboru vodovodů a kanalizací“. Ve třech blocích se tak účastníci seznámí s novinkami z ČR i Slovenska a novinky v technologiích pitných vod. Ve čtvrtek večer je připravena degustace vín a společenský večer.

Konference je určena například pro technology, pracovníky laboratoří, specialisty a manažery z oblasti pitné vody, plánování a výstavby. V naší republice jde o jedno z největších setkání vodohospodářů, zástupců státních orgánů, výzkumných pracovníků a zástupců firem působících v oblasti vodohospodářství, vodních staveb a systémů pro úpravu a kontrolu pitné vody. Na konferenci se letos přihlásilo 32 přednášejících a 15 vystavovatelů.

Společnost MORAVSKÁ VODÁRENSKÁ, a.s. – člen skupiny Veolia Voda – vznikla fúzí společností Středomoravská vodárenská, a.s. a Zlínská vodárenská, a.s.  MORAVSKÁ VODÁRENSKÁ, a.s. dále jen MOVO – působí na Olomoucku, Prostějovsku a Zlínsku, kde zásobuje celkem 406. tis. obyvatel. MOVO má 479 zaměstnanců a provozuje celkem 33 úpraven vody, 158 vodojemů a 25 čistíren odpadních vod a zajišťuje servis pro 2 075 km vodovodních a 1 166 km odpadních sítí. Pro kontakt se zákazníky slouží 5 zákaznických center v Olomouci, Prostějově, Zlíně, Uničově a Valašských Kloboukách. Čtyřiadvacet hodin mohou zákazníci využívat zákaznické linky 840 668 668. Webové stránky společnosti MOVO jsou www.smv.cz, e-mail: smv@smv.cz a pro zákaznické záležitosti zc@smv.cz. MOVO je členem skupiny Veolia Voda – více informací na www.veolia.cz a www.veoliavoda.cz

Naše voda

Související rubriky: Podnikání s vodou a zákony, Vodovody a kanalizace