Ve čtvrtek začíná v Brně druhý ročník Festivalu minipivovarů

27. února 2018 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Co bychom měli vědět o vodě

minipivovary sklenice - IMG_1925

Od 1. do 3. března se bude konat druhý ročník Festivalu minipivovarů v Brně. Informoval o tom prezident Českomoravského svazu minipivovarů Jan Šuráň s tím, že jde o první profesionální pivní festival, který se koná pod střechou.

Festival proběhne v rámci veletrhu Salima, bude mít oddělený vstup a svou otevírací dobu. Ve čtvrtek bude pro návštěvníky otevřen od 10 do 20 hodin a v pátek a sobotu od 10 do 21 hodin. Na festivalu se představí 50 minipivovarů, z České republiky a při příležitosti výročí 100 let Československa i 3 minipivovary slovenské. Každý přiveze 2 druhy piva (stejně jako na Festivalu minipivovarů na Pražském hradě) a celkem se tedy bude symbolicky čepovat 100 druhů piva. Návštěvníci si tak budou moci vychutnat každý rok historie Československa s jiným pivem.

Brno hostilo takto koncentrovanou pivovarskou akci poprvé v roce 2016, a navštívili ji znalci a milovníci pivního moku i odborníci z potravinářské branže. Festival minipivovarů v Brně navazuje na úspěšný Festival minipivovarů na Pražském hradě a má velký potenciál růstu a vytvoření tradice. Festival minipivovarů, který se koná na Brněnském výstavišti, je umístěn v pavilonu A2. V ceně vstupného je zahrnuta sklenice a katalog pivovarů. Pro návštěvníky akce je připraveno zázemí, profesionální oplachování skleniček, obsluha a degustační občerstvení.

Naše voda, ilustrační foto Naše voda – Nin a Havlová

 

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě, Nápoje a voda v potravinách, Podnikání s vodou a zákony, Statistiky a kauzy