Ve čtvrtek proběhne úklid okolí Bečvy v Přerově

19. listopadu 2013 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Co bychom měli vědět o vodě

úklid Hloučely Povodí Moravy

Skupina asi dvaceti dobrovolníků z Církevního gymnázia Německého řádu se sídlem v Olomouci bude ve čtvrtek 21. listopadu uklízet okolí řeky Bečvy v Přerově. Informovala o tom mluvčí Povodí Moravy Gabriela Tomíčková.

Sraz účastníků je podle mluvčí v 8.45 hodin u jezu v Přerově. Akce se zúčastní studenti ve věku od 13ti do 19ti let, které Povodí Moravy vybaví pracovními pomůckami a zajistí svoz odpadu. Úklid bude souběžně probíhat po obou březích Bečvy a je plánován přibližně na pět hodin. Jedná se už o několikátou pomoc dobrovolníků. Začátkem letošního října zorganizoval Český svaz ochránců přírody, regionální sdružení Iris z Prostějova, úklid okolí řeky Hloučely. Akce se účastnilo téměř 40 lidí, kteří při něm nasbírali na 28 pytlů odpadu. Další podobná akce se konala v sobotu 12. října v Olomouci. Tentokrát se místní Turistický oddíl mládeže Tuři 4105 Olomouc svou dobrovolnou akcí „Podél břehu“ aktivně zapojil do celorepublikového projektu s názvem „72 – Ruku na to!“. Projektu se zúčastnilo 18 dobrovolníků. Vyčistili koryto a břehy potoka Romza a vysbírali odpadky z přilehlého lesíka.

Další informace lze získat na webu Povodí Moravy, www.pmo.cz

Naše voda, ilustrační foto Povodí Moravy

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě, Prevence povodní, voda v krajině, Rybářství a rybníkářství