Varování před velmi silnými bouřkami a přívalovými dešti

11. června 2018 | Rubrika: Prevence povodní, voda v krajině

bourka-mraky

Meteorologové vydali varování před velmi silnými a silnými bouřkami od pondělního odpoledne do noci z úterka na středu. Uvedl to ČHMÚ.

Výstraha platí pro Jihomoravský kraj, Jihočeský kraj, Karlovarský kraj, Kraj Vysočina, Královéhradecký kraj, Liberecký kraj, Pardubický kraj, Plzeňský kraj, Praha, Středočeský kraj, Zlínský kraj a Ústecký kraj.

Bouřky ojediněle mohou být silné s přívalovými srážkami s úhrny kolem 30 mm, kroupami a nárazy větru kolem 20 m/s (70 km/h). „V jihozápadních, jižních a středních Čechách se mohou vyskytnout i bouřky velmi silné s úhrny kolem 50 mm, kroupami a nárazy větru přes 25 m/s (90 km/h). Během noci na úterý (12. 6.) budou bouřky od západu slábnout a srážky budou ustávat,“ sdělil ČHMÚ.

Vzhledem k očekávaným přívalovým srážkám mohou poměrně rychle reagovat hladiny menších a středních toků, a to zejména v oblastech s výraznějším nasycením půdy (Šumava, Brdy).

V úterý (12. 6.) se v odpoledních a večerních hodinách mohou v jižní polovině území znovu objevit i silné bouřky s přívalovými srážkami, kroupami a nárazy větru přes 20 m/s (70 km/h).

Naše voda

 

Související rubriky: Prevence povodní, voda v krajině