Vánoční kapři mírně podraží

15. října 2012 | Rubrika: Nápoje a voda v potravinách , Rybářství a rybníkářství

IMG_6808 výlov 2

Vánoční kapři letos podle předsedy představenstva Rybářství Třeboň Jana Hůdy díky vyšším cenám vstupů, například krmiv, mírně podraží. Informovala o tom zpravodajská televize ČT24.

„Je to logické – podražily nám obiloviny a vůbec všechny vstupy do rybářské výroby, a nás ta ekonomika doběhne jako každý jiný podnik. My prostě musíme ekonomicky vyjít, jinak bychom zkrachovali. Z toho důvodu musíme podražit, ale rozumně, abychom ryby zase vyprodali,“ vysvětlil Hůda.

V loňském roce dodávali třeboňští rybáři kapry obchodníkům na vánoční trh s doporučenou cenou kapra I. třídy v rozmezí od 75 až 79 korun, kilo výběrového za 85 až 89 korun. Jeho ceny se v Česku regionálně lišily. Právě třeboňský kapr patřil loni z jihočeské produkce k nejdražším. Třeba novohradští rybáři je prodávali levněji až o 25 korun na kilo.

Rybářství Třeboň jako největší producent sladkovodních ryb v Evropě ročně produkuje zhruba 3 200 tun tržních ryb, z toho na podzim jich vyloví 2 200 tun, převážně kaprů. Od poloviny října do listopadu pak třeboňské rybáře čekají výlovy zhruba tří stovek rybníků ze 460. Sezonu letos zakončí výlovem dalšího známého rybníka Svět ve dnech 19. a 20. listopadu.

Zdroj: www.ceskatelevize.cz

Související rubriky: Nápoje a voda v potravinách, Rybářství a rybníkářství