VAK Hradec Králové dá letos do obnovy a výstavby nových sítí 203 milionů

3. března 2015 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Co bychom měli vědět o vodě

ČOV HK - čištění vody - IMG_3890

Společnost Vodovody a kanalizace Hradec Králové, a.s., (VAK HK) vydá na investicích do nových a na rekonstrukci stávajících vodárenských a kanalizačních zařízení a sítí v letošním roce více než 203 miliony korun. Informoval o tom dnes technický náměstek společnosti Pavel Loskot.

Nejvýznamnější letošní akcí je podle něj připojení kanalizačního systému Předměřic nad Labem na 8 km vzdálenou čistírnu odpadních vod v Hradci Králové. Projekt, který si vyžádá přes 56 milionů korun, umožní čistit odpadní vody z této téměř dvoutisícové obce na Labi severně od Hradce Králové moderním způsobem. Akce značně přispěje ke zlepšení životního prostředí. Dalšími většími projekty jsou rekonstrukce kanalizace v ulici Honkova v Hradci Králové a v ulici Na Státní v Holohlavech, vybudování nové retenční stoky v ulici Jižní v Hradci Králové a rekonstrukce a modernizace čistírny odpadních vod v Černilově.

VAK HK podle Loskota z rozhodnutí akcionářů dlouhodobě reinvestuje svůj zisk do vodárenské infrastruktury. Od roku 2006 vynaložila na investice do rekonstrukcí a výstavby nových sítí a technologií přes 1,9 miliardy korun. Společnost vlastní a spravuje 1 316 km vodovodní sítě, 520 km kanalizační sítě, 8 úpraven pitných vod a 13 čistíren odpadních vod. Její majetek slouží k poskytování vodárenských služeb pro 160 tisíc obyvatel napojených na veřejný vodovod a 124 tisíc obyvatel napojených na veřejnou kanalizaci v regionu okresu Hradec Králové a přilehlého okolí.

Naše voda, ilustrační foto Naše voda – Nina Havlová

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě, Nápoje a voda v potravinách, Podnikání s vodou a zákony, Voda a naše peněženka, Vodovody a kanalizace