V Třebíči otevřeli lávku ze Zámostí do centra

10. listopadu 2011 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Prevence povodní, voda v krajině

Naše voda - řeka v ČR - 2 IMG_1863

V Třebíči byla po čtyřech měsících otevřena nová lávka přes řeku Jihlavu vedoucí ze čtvrti Zámostí do centra města. Informoval o tom server prvnizpravy.cz.

Práce na stavbě nové lávky byly zahájeny v druhé polovině července. Město pro její výstavbu využilo právě probíhající protipovodňovou rekonstrukci nábřeží, kterou realizuje státní podnik Povodí Moravy. Původní lávka pocházející z roku 1923 již přestala vyhovovat. Sloužila dlouhé desítky let a ocitla se na konci své životnosti. Vzhledem k technickému stavu bylo proto nutné postavit zcela novou.

Konstrukce a vzhled lávky byl projednán s památkáři i městským architektem. Nová lávka je pro chodce pohodlnější. Oproti staré je asi o půl metru širší. Podstatné je také to, že řeku přemosťuje mírně šikmo a na pravém břehu se napojuje přímo do Soukenické ulice. Novinkou je veřejné osvětlení, které na starém mostku chybělo, a které chodcům od 9. listopadu poskytne větší komfort a bezpečí. Do konce listopadu pak zbývá završit ještě některé dokončovací práce, například obložení betonových pilířů kamenem nebo povrchy chodníku a schodiště do Hasskovy zahrady.

Celkové náklady na investiční akci přišly na necelých 13 milionů korun. Město Třebíč je plně hradilo ze svého rozpočtu.

Zdroj: http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/z-regionu/v-trebici-otevreli-lavku-ze-zamosti-do-centra/

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Prevence povodní, voda v krajině