Už pozítří otevřou lesníci skalní hrad Drábské světničky

27. března 2018 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Co bychom měli vědět o vodě

SAMSUNG CAMERA PICTURES

Skalní hrad Drábské světničky nedaleko Mnichova Hradiště ve Středočeském kraji spravovaný Lesy ČR se otevře veřejnosti už ve čtvrtek 29. března. Informovala o tom dnes mluvčí Lesů ČR Eva Jouklová.

Ročně podnik investuje do údržby památky milion korun. Úpravy se chystají i letos, turistickou sezónu neovlivní. Obvykle se vnitřní okruh skalního hradu otevírá až 1. dubna, letos ale kvůli velikonočním svátkům a dnům volna, které nás čekají, lesníci odstraní okenice a dveře v dřevěném vstupním objektu o několik dní dříve. Začne tak turistická sezóna. I letos bude podnik provádět běžnou údržbu stezek a pokračovat ve stabilizaci svahů. „Musíme zarovnat terén a postavit další část dřevěného chodníčku. Dále je třeba opravit střechu a podlahy odpočívadla u vstupu do vnitřního okruhu skalního hradu a také pražcové i kovové schodiště. Doplnit musíme také pískovcové dlažby,“ říká Václav Bašta, ředitel krajského ředitelství Lesů ČR v Brandýse nad Labem.

Turisty a výletníky ani letos práce zásadně neomezí, přesto bude jejich schovívavost a pochopení na místě. Pokud to počasí dovolí, stavba začne v druhé polovině dubna.  Na konci října se zase vnitřní okruh skalního hradu uzavře, především kvůli bezpečnosti návštěvníků v zimě.

Naše voda, foto: Lesy ČR

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě