V úterý lze navštívit Úpravnu vody Bedřichov

Aktualizováno 2. června 2014 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Co bychom měli vědět o vodě

ČOV čištění vody - IMG_3882

Zájemci o návštěvu útrob úpravny vody Bedřichov na Jablonecku budou mít tuto možnost v úterý 3. června. Informoval o tom mluvčí Severočeské vodárenské společnosti (SVS) Jiří Hladík.

V úterý 3. června totiž proběhne v areálu úpravny od 10.00 do 12.00 hodin ředitelský kontrolní den, jehož součástí bude i návštěva jinak nepřístupných částí úpravny. SVS v současné době provádí rekonstrukci úpravny, jejímž cílem je mimo jiné doplnění prvního separačního stupně a rekonstrukci filtrace. Jde o největší letos zahajovanou stavbu v regionu působnosti SVS, ve finančním objemu téměř 99 milionů korun (bez DPH).

Pozvání SVS je tak určeno především novinářům, kteří na místě získají informace o aktuálním průběhu stavby a celkové prostavěnosti a budou mít také možnost vznést dotazy na investora stavby (Severočeská vodárenská společnost), zhotovitele (SYNER a SMP CZ), projektanta (SWECO Hydroprojekt), technického dozoru (Severočeské vodovody a kanalizace), i zástupce samosprávy.

Naše voda, ilustrační foto: Naše voda – Nina Havlová

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě, Podnikání s vodou a zákony, Přehrady a vodní díla, Voda a naše peněženka, Vodovody a kanalizace