V Ústí rekonstruují 104 let starý vodovod

Aktualizováno 21. února 2014 | Rubrika: Vodovody a kanalizace

vod

Severočeská vodárenská společnost (SVS) zahájila v centru krajského města Ústí nad Labem rekonstrukci historického vodovodu na Lidickém náměstí. Oznámil to mluvčí SVS Jiří Hladík.

Stávající litinový vodovod na Lidickém náměstí o vnitřním průměru 80 mm pochází z roku 1910. Vlivem stáří je ve velmi špatném stavu, silně zkorodovaný (nad 50 %) a opakovaně poruchový. Jsou na něm nefunkční armatury a dochází ke značným únikům vody. Trasa rekonstruovaného vodovodu je vedena pod stromořadím v trase stávajícího vodovodu v místní komunikaci ze zámkové dlažby, žulových kostek a mramoru. V souběhu s vodovodem je vedena betonová kanalizace z roku 1926, která díky svému vyhovujícímu stavu rekonstrukci nevyžaduje.

V rámci investiční akce SVS se pro vodovod nově použije litinové potrubí vnitřního průměru 80 mm v délce 110 metrů s vnitřní PUR vystýlkou a vnější stranou pozinkovanou opatřenou živičným nátěrem. Součástí stavby je přepojení stávajících vodovodních přípojek na trase. Stavba bude realizována v otevřeném paženém výkopu.

Investorem stavby je SVS. Stavba byla zahájena předáním staveniště 20. února 2014. Na duben 2014 je na Lidickém náměstí naplánována rekonstrukce plynovodu s návaznou úpravou povrchů, proto SVS dokončí rekonstrukci uvedeného úseku vodovodu v předstihu před touto akcí, a to do 31. března 2014.

Je to jedna ze staveb z oblasti obnovy majetku pro okres Ústí nad Labem, kde je pro rok 2014 naplánováno celkem 20 staveb za 69,9 milionů korun bez DPH. Celkový plánovaný objem investic vč. strategických pro tento okres je 74,4 milionů korun.

Naše voda, foto: SVS

 

Související rubriky: Vodovody a kanalizace