V Ústí nad Labem začíná další rekonstrukce kanalizace a vodovodu

Aktualizováno 10. dubna 2015 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Co bychom měli vědět o vodě

SVS opravy infrastruktury

Severočeská vodárenská společnost (SVS) zahajuje v Ústí nad Labem další souběžnou rekonstrukci 89 let staré kanalizace a až 105 let starého vodovodu v centrální části města – na Špitálském náměstí, a v Moskevské ulici. Informoval o tom mluvčí SVS Jiří Hladík.

Úseky jednotné kanalizační stoky pocházejí většinou z roku 1926 jsou vedené v místní komunikaci v hloubce cca 3,5 metru. Kamerová prohlídka prokázala jejich špatný technický stav – vysokou korozi trubního materiálu (místy i nad 50 %), chybějící dno a vznikající kaverny, v důsledku čehož hrozí propad.  V souběhu s kanalizací je veden vodovod z litiny uvedený do provozu v roce 1910, a ocelový vodovod z roku 1995. Poruchové úseky vodovodu budou vyměněny zároveň s kanalizací.

Investorem stavby je SVS. Stavba byla zahájena předáním staveniště 27. března 2015. Stavební práce jsou rozděleny na etapy. První etapa se týká Špitálského náměstí, vlastní práce začaly 10. dubna 2015 a mají být podle schváleného harmonogramu dokončeny do 30. dubna 2015. Druhá etapa se týká Moskevské ulice, zhotovitel zajišťuje výkopové povolení, na základě kterého bude upřesněn harmonogram prací.

Naše voda, ilustrační foto SVS

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě, Nápoje a voda v potravinách, Podnikání s vodou a zákony, Voda a naše peněženka, Vodovody a kanalizace