V ústecké Neštěmické ulici rekonstruují vodovod

13. února 2014 | Rubrika: Vodovody a kanalizace

vodovodni trubky1

Severočeská vodárenská společnost (SVS) zahájila v krajském městě Ústí nad Labem plánovanou investiční akci – rekonstrukci poruchového vodovodu v Neštěmické ulici. Oznámil to mluvčí SVS Jiří Hladík.„V Neštěmické ulici bude zrekonstruován vodovod, na který je připojeno přibližně 1000 obyvatel sídliště. Z celkové letošní částky na investice 1,25 miliardy korun SVS dává 75 %, tj. téměř 950 milionů korun, právě na obnovu vodohospodářského majetku společnosti,“ řekl Bronislav Špičák, generální ředitel Severočeské vodárenské společnosti.

Stávající vodovod v Neštěmické ulici zajišťuje nejenom zásobování přilehlých panelových domů, ale o zokruhování sítě v rámci sídliště Na Vyhlídce. Ocelový vodovod z roku 1984 je veden v kolektoru na konzolách společně s dalšími inženýrskými sítěmi. Je kvůli silné korozi ve špatném technickém stavu a opakovaně poruchový.

V rámci investiční akce SVS se nově použije litinové potrubí vnitřního průměru 250 mm v délce 9,45 metr, potrubí vnitřního průměru 150 mm v délce 235,7 metrů a potrubí vnitřního průměru 80 mm v délce 45 metrů. Součástí stavby je přepojení stávajících vodovodních přípojek na trase.

Investorem stavby je SVS. Stavba byla zahájena předáním staveniště 29. ledna 2014, vlastní práce byly zahájeny 7. února 2014. Stavba má být podle schváleného harmonogramu dokončena do 31. května 2014.

Je to jedna ze staveb z oblasti obnovy majetku pro okres Ústí nad Labem, kde je pro rok 2014 naplánováno celkem 20 staveb za 69,9 milionů korun bez DPH. Celkový plánovaný objem investic vč. strategických pro tento okres je 74,4 milionů korun.

Naše voda

Související rubriky: Vodovody a kanalizace