Úprava zabrání záplavám v Rousínově

1. března 2018 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Co bychom měli vědět o vodě

velká voda a chodec

Na Vyškovsku se připravují protipovodňová opatření, které mají chránit rousínovské Slavíkovice proti možným povodním z Rakovce. Informuje o tom Vyškovský deník.

Vychází to z potřeby na ochranu majetku. Podnět přišel před čtyřmi lety z Rousínova. V lednu se uskutečnilo jednání s vedením města,“ okomentoval aktuální situaci mluvčí Povodí Moravy Petr Chmelař. Podle něho na jednání seznámili všechny se stavem přípravy. „Požádáme město o územní souhlas. Výstavba protipovodňové ochrany má spočívat v úpravě koryta řeky. Díky tomu dojde ke zvýšení jeho kapacity,“ dodal Chmelař. To, že jednání proběhla, potvrdil starosta Rousínova Jiří Lukášek. „Lidé ve Slavíkovicích byli seznámeni s výsledkem jednání s Povodím Moravy. Hysterie, kterou na začátku zavinilo zasílání smluv na odkup pozemků ze strany podniku už je pryč, a lidé plány pochopili,“ okomentoval situaci Lukášek.

Zdroj: Vyškovský deník, ilustrační foto Naše voda – Nina Havlová

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě, Přehrady a vodní díla, Prevence povodní, voda v krajině, Statistiky a kauzy