ÚOHS zrušil výběr vítěze řízení na provozovatele vodovodů

16. října 2014 | Rubrika: Podnikání s vodou a zákony , Vodovody a kanalizace

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) zrušil výběr vítěze koncesního řízení na provozování vodovodů a kanalizací v Chlumu u Třeboně. Městys postupoval netransparentně, nabídky firem musí znovu posoudit a vybrat vítěze. Vyplývá to z rozhodnutí na stránkách ÚOHS.

Koncesní řízení původně vyhrála Radouňská vodohospodářská společnost. O zakázku se ucházel ještě konkurenční ČEVAK. Radouňská vodohospodářská společnost je dosavadním provozovatel vodohospodářské infrastruktury ve městě. Nabídla také výrazně levnější vodné a stočné než konkurent. Lidé podle ní měli platit 3,93 koruny bez DPH za metr krychlový vody. Konkurent byl více než čtyřikrát dražší.

Výběrová komise posuzovala, zda nabídka Radouňské vodohospodářské společnosti není mimořádně nízká. Nakonec dospěla k závěru, že je „reálná a seriózní“. Odůvodnění je podle ÚOHS nedostatečné. „Nestačí jen stroze konstatovat, že uchazeč svou cenu vysvětlil, případně citovat jeho vyjádření,“ uvedla v rozhodnutí místopředsedkyně ÚOHS Eva Kubišová. Podle ní reálnost nabízené ceny komise objektivně a prokazatelně nepodložila.

Předmětem koncesního řízení je provoz vodovodů a kanalizací v Chlumu u Třeboně a v obcích Lutová, Mirochov a Žíteč a také provoz čistírny odpadních vod. Koncesní řízení Chlum u Třeboně vypsal před rokem.

Zdroj: ČTK

Související rubriky: Podnikání s vodou a zákony, Vodovody a kanalizace