ÚOHS zřizuje povodňový email pro zadavatele veřejných zakázek v postižených oblastech

3. června 2013 | Rubrika: Co bychom měli vědět o vodě , Podnikání s vodou a zákony

Hlavní město Praha i řada dalších regionů je v posledních dnech sužována rozsáhlými záplavami a již nyní je jisté, že tato živelná katastrofa si vyžádá v postižených městech a obcích rozsáhlou obnovu.

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) by chtěl upozornit veřejné zadavatele na možnosti zjednodušeného postupu, který mohou využít při zadávaní veřejných zakázek v postižených oblastech. Uvedl to dnes ÚOHS.

Zadavatelé naleznou podrobné informace na internetových stránkách ÚOHS www.compet.cz v dokumentu Výklad postupu podle zákona o veřejných zakázkách pro zadavatele v oblastech postižených povodněmi, kde jsou podrobně popsány všechny zákonem povolené možnosti zadávání.

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže bude rovněž odpovídat na všechny dotazy zadavatelů související s problematikou zadávání veřejných zakázek v důsledku povodní. Tyto odpovědi bude Úřad poskytovat na základě e-mailové žádosti zadavatele po sdělení konkrétních identifikačních údajů zadavatele. Dotazy zadavatelů na případný postup při zadávání veřejných zakázek lze zasílat na e-mail: vz.povodne@compet.cz.

Naše voda

Související rubriky: Co bychom měli vědět o vodě, Podnikání s vodou a zákony, Prevence povodní, voda v krajině