ÚOHS potvrdil chyby v koncesním řízení jihlavské radnice

Aktualizováno 10. října 2014 | Rubrika: Podnikání s vodou a zákony , Vodovody a kanalizace

vodovodni trubky2

Krajský soud v Brně v aktuálním rozsudku potvrdil chyby jihlavské radnice v koncesním řízení na výběr provozovatele vodovodů a kanalizací. Město chybovalo při posuzování kvalifikace jedné z firem.

Rozhodl o tom již loni Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Soud verdikt úřadu nyní potvrdil. Původně měla vybraná firma provozovat vodovody a kanalizace už od loňska, smlouva měla končit v roce 2022.

ÚOHS se případem zabýval na základě podání společnosti Vysočina Voda s.r.o., která byla z koncesního řízení v rozporu se zákonem vyřazena. Firmu vrátil do soutěže, zrušil i všechny následné úkony jihlavské radnice v koncesním řízení. Celkem podalo žádost o účast v koncesním řízení šest zájemců.

Jihlava koncem roku 2012 vystoupila ze Svazu vodovodů a kanalizací Jihlavsko, zatím od něj ale dostala jen část svého majetku. Proto vodohospodářské sítě v Jihlavě ještě neprovozuje městem založená akciová společnost JVAK, stará se jen o jejich malou část. Zásobování obyvatel padesátitisícového krajského města stále zajišťuje svazek obcí prostřednictvím jihlavské divize Vodárenské akciové společnosti. Obě strany kvůli sporům o majetek zaměstnávají právníky.

Zdroj: ČTK

Související rubriky: Podnikání s vodou a zákony, Vodovody a kanalizace