Unikátní krokodýlí zoo lze poprvé navštívit i v zimě

29. listopadu 2011 | Rubrika: Co bychom měli vědět o vodě

Crocodylus mindorensis; zdroj: www.krokodylizoo.cz

Pokud plánujete během zimních měsíců cestu na Šumavu, určitě se zastavte v jihočeském Protivíně. Tam se totiž nachází největší středoevropská kolekce krokodýlů.

Na světě žije 23 druhů těchto obávaných predátorů, přičemž v protivínské zoo jich můžete na vlastní oči vidět 21. O dvaadvacátý druh – gaviála indického, který zatím čeká na chovné farmě ve Chvalšinách, se zoo rozroste v letních měsících, kdy bude rozšířena výstavní plocha a dokončena poslední etapa výstavby.

Krokodýlí zoo Protivín začínala jako soukromý chov pana Miroslava Procházky, který od roku 2000 buduje celistvou kolekci krokodýlích druhů. Status zoo byla expozici udělena v květnu 2008 a od té doby každým rokem roste počet návštěvníků, kteří zavítají do centra Protivína, kde se tato unikátní kolekce krokodýlích krasavců nachází. V roce 2010 zoo navštívilo téměř 37 tisíc lidí.

Letos poprvé do ní můžete zavítat i v zimních měsících, konkrétně v pátek od 13 do 17 hodin a o sobotách a nedělích od 10 do 17 hodin. Kromě krokodýlů, aligátorů, kajmanů a gaviálů lze v zoo také obdivovat několik druhů jedovatých hadů či želv a varanů. Více informací o zoo naleznete na jejich stránkách www.krokodylizoo.cz.

Naše voda

Související rubriky: Co bychom měli vědět o vodě