Unhošť na Kladensku chystá příští rok velkou modernizaci čistírny

20. listopadu 2016 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Co bychom měli vědět o vodě

cov-necistory-hrube-img_4500

Unhošť na Kladensku chystá příští rok modernizaci čistírny za desítky milionů korun. Letos už začaly dílčí opravy, které mají předejít možné havárii v době velkého vytížení, například o vánočních svátcích. Do té doby mají být nezbytné úpravy hotové. ČTK to řekl místostarosta Unhoště Karel Kopp.

Město letos na jaře vybralo projektanta pro kompletní rekonstrukci, stavební povolení by město mělo získat v prvních měsících příštího roku. Práce mohou začít nejdříve v polovině roku 2017. „Město bude na čistírnu shánět dotace,“ uvedl místostarosta. Modernizaci Unhošť postupně uskuteční, i když dotaci nezíská.

Nezbytné je i rozšíření kapacity čistírny, protože ve městě je mnoho stavebních pozemků a v případě rozsáhlejší výstavby by její kapacita nestačila. Aktuální kapacita čističky je zhruba pro 5000 obyvatel, vzrůst by měla minimálně na 7000 lidí. Unhošť letos hospodaří s 60 miliony korun a má přibližně 5000 obyvatel.

Zdroj: ČTK, ilustrační foto Naše voda – Nina Havlová

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě, Nápoje a voda v potravinách, Podnikání s vodou a zákony, Vodovody a kanalizace