Unhošť chce rozšířit čistírnu. Postaví ji, i když nezíská dotaci

Aktualizováno 20. března 2016 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Vodovody a kanalizace

cov vestec5

Unhošť na Kladensku chce rozšířit a modernizovat čistírnu odpadních vod za zhruba 40 milionů korun. Projekt město postupně uskuteční, i když nezíská dotaci. Na modernizaci je připravená studie, ale práce začnou nejdříve příští rok.

ČTK to řekla starostka Unhoště Iveta Koulová (TOP 09). Unhošť letos hospodaří se 64 miliony korun a má přibližně 5000 obyvatel.

Město potřebuje, aby čistírna měla větší kapacitu, protože ve městě je mnoho stavebních pozemků a v případě rozsáhlejší výstavby by její kapacita nestačila. Aktuální kapacita čističky je pro zhruba 5000 obyvatel, vzrůst by měla minimálně na 7000 obyvatel. „Vypsali jsme výběrové řízení na projektanta,“ uvedla starostka. Město chce mít co nejdříve projekt připravený, aby mohlo zažádat o dotaci.

Město také plánuje přístavbu jedné ze školních budov, unhošťskou základní školu nyní navštěvuje přibližně 650 žáků, jejich počet může v příštích letech kvůli plánované výstavbě ve městě výrazně vzrůst. Tento projekt ale závisí na přidělení dotace, náklady starostka odhaduje na zhruba sto milionů korun.

Zdroj: ČTK, ilustrační foto

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Vodovody a kanalizace