Do úklidu okolí řek v Povodí Moravy se zapojilo už přes tisíc dobrovolníků

25. března 2015 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Co bychom měli vědět o vodě

PMO úklid Hloučela 2014

Do úklidové akce, kterou pořádá státní podnik Povodí Moravy, se k dnešnímu dni přihlásilo 1 050 dobrovolníků. Informovala o tom mluvčí Povodí Gabriela Tomíčková.

Dobrovolníci budou čistit okolí řek ve dnech 28. března a 4. dubna, případně podle individuální domluvy. Akci s názvem „My pro vodu – voda pro nás“ odstartoval management Povodí Moravy v sobotu 21. března a vysbíral odpadky v okolí řeky Svratky v Brně. „Na téměř dvoukilometrovém úseku od ZOO po Brněnskou přehradu jsme nasbírali patnáct pytlů, tedy skoro půl tuny odpadu“, doplnil generální ředitel Povodí Moravy Jan Hodovský.

Úklid břehů bude probíhat na celkem 57 místech, jejichž seznam, termíny a konkrétní úseky jsou uvedeny v příloze. Bližší informace naleznete také na stránkách www.pmo.cz, kde jsou zveřejněny mapy jednotlivých úseků. Dobrovolíci se tradičně nejvíc hlásí na úklid řek v okolí Brna, Zlína a Olomouce. Malý zájem je, stejně jako loni, na Vysočině. Všem dobrovolníkům zajistí zaměstnanci Povodí Moravy pracovní pomůcky, drobné občerstvení a odvezou nasbíraný odpad.

Všichni zájemci, kteří by se do této úklidové akce chtěli zapojit, jsou srdečně zváni. Doporučujeme kontaktovat Povodí Moravy předem, a to  e-mailem na tomickova@pmo.cz nebo telefonicky (606 044 895).

Naše voda, ilustrační foto Povodí Moravy

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě, Podnikání s vodou a zákony, Přehrady a vodní díla, Prevence povodní, voda v krajině, Rybářství a rybníkářství