Ukázky záchrany tonoucích viděly na Berounce stovky lidí

Aktualizováno 11. srpna 2014 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Co bychom měli vědět o vodě

Roztoky - záchrana tonoucích - IMG_2039

Stovky lidí přihlížely v neděli 10. srpna z břehu řeky Berounku v blízkosti jezu a umělého kanálu v Roztokách u Křivoklátu ukázkám způsobu záchrany tonoucích i samozáchrany vodáků na divoké vodě.  Videoreportáž z akce si můžete prohlédnout v rubrice tematická videa v pravém menu.

Cílem prezentace byla zejména veřejná instruktáž laické veřejnosti týkající se způsobů záchrany tonoucích. Organizátoři přitom dodrželi slibovaný program, včetně atraktivní ukázky záchrany tonoucích pomocí vrtulníku, kterou pro vás redakce našeho portálu natočila. Akce se uskutečnila především zásluhou Vodácké školy záchrany, Hasičského záchranného sboru a Českého svazu kanoistů pod záštitou ministra školství Marcela Chládka. Právě jeho ministerstvo se na záchraně vodáků podílí finanční  pomocí, a to vyčleněním 300 000 korun v rámci programu zaměřeného na údržbu sportovních zařízení konkrétně na údržbu bezpečnostních prvků na jezech. Za to mu Pavel Šálek z ČSK věnoval dres „Czech kanoe team“ – oficiální reprezentační dres našich kanoistů.

Naše voda, foto Naše voda – Nina Havlová

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě, Podnikání s vodou a zákony, Přehrady a vodní díla, Rybářství a rybníkářství