Týden s Lesy ČR se zaměří také na osvětu o vodě

4. května 2012 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Co bychom měli vědět o vodě

rybáøi

V rámci Týdne lesů, který proběhne v době od 7. do 13. května, připravuje státní podnik Lesy České republiky (LČR) řadu osvětových akcí pro veřejnost a děti. Informoval o tom dnes mluvčí LČR Zbyněk Boublík.

„V průběhu Týdne lesů se k veřejnosti dostanou informace vysvětlující například vliv lesů na stav klimatu, na kvalitu vody a ovzduší, význam dřeva jako obnovitelné suroviny, význam péče o les a další témata,“ řekl mluvčí.

Speciální akcí pro zájemce o rybaření, již po zmíněném Týdnu lesů, bude Den lesů ve čtvrtek 17. května, který proběhne v době od 8.30 do 14.00 hodin v části obce Vítězná nazývaná lesní osada Hájemství v okrese Trutnov v Královéhradeckém kraji.

Program společně připravily Lesy ĆR, Lesní správa Dvůr Králové nad Labem a žáci Základní školy Schulzova, kteří budou účastníky průběhem celé akce také provázet. Na naučné stezce se návštěvníci setkají se spoustou populárně naučných témat jako rybaření, turistika, myslivost, ptactvo, botanika, mineralogie, včelaři, lukostřelba, technika v lese, tvořivé dílny, kolo štěstí nebo přírodní lékárna. Organizátoři doporučují vzít si s sebou vlastní hrníček na čaj a dobrou náladu.

Naše voda

 

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě, Rybářství a rybníkářství