Třebotovice se dočkají rekonstrukce kanalizace a čističky

26. června 2014 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Vodovody a kanalizace

vodovodni trubky2

Město České Budějovice iniciovalo další stavební úpravy kanalizace a vodovodu ve čtvrtích Třebotovice a následně i v Kališti. Uvedla to mluvčí města Jitka Welzlová.

„Nejprve se bude pracovat v Třebotovicích na kanalizaci a čistírně odpadních vod, včetně jejího technického zařízení,“ řekl 1.náměstek primátora Miroslav Joch.

„Rada města odsouhlasila vyhlášení veřejné zakázky v předpokládané hodnotě asi 6 miliónů korun. Zhotovitele bychom chtěli vybrat do konce prázdnin a dílo by mělo být hotovo do konce letošního roku,“ dodala předsedkyně finančního výboru zastupitelstva města Petra Šebestíková.

V příštím roce by tam pak měla navazovat výstavba nového vodovodu, která se zpozdila kvůli nevyřešené majetkové dispozici mezi ministerstvem obrany a městem. O stavební povolení město už požádalo. Odhad této investice je více než 15milionů korun a bude záležet na nových zastupitelích, jestli tuto položku dají do rozpočtu. Nová kanalizace a čistírna se plánuje i v Kališti. Nyní se zpracovává projektová dokumentace, v příštím roce město požádá o stavební povolení a následně se bude soutěžit zhotovitel díla.

Naše voda

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Vodovody a kanalizace