Toky na horním povodí Moravy klesají

Aktualizováno 6. června 2013 | Rubrika: Co bychom měli vědět o vodě , Prevence povodní, voda v krajině

V povodí Bečvy poklesly v noci na dnešek hladiny vodních toků. V povodí horní Moravy hladiny také klesají, ojediněle jsou některé toky rozkolísané. V dolních částech toků bude hladina vlivem dotoku mírně stoupat. Uvedla to Gabriela Tomíčková, mluvčí Povodí Moravy ve své zprávě.

Podle aktuální předpovědi ČHMÚ budou na většině území přeháňky, místy, zejména ve východní polovině území, bouřky. Srážkové úhrny na Moravě a ve Slezsku předpokládáme do 10 mm, v bouřkách ojediněle kolem 25 mm.

„Aktuálně máme 2. SPA na řece Dyji ve stanici Trávní Dvůr – tam je průtok ovlivněn řízeným odpouštěním z vodního díla Vranov a větší dotací z mezipovodí, způsobené právě srážkami v uplynulých dnech. Jedná se o řízený průtok, který se bude na 2. SPA držet celý den, nicméně neočekáváme další výrazné zvyšování hladiny Dyje.,“ řekla Tomíčková.

V daném úseku je nyní hladina na výšce 407cm a průtok 108 m3/s.

1.SPA máme stále na řece Dyji ( v Podhradí, pod vodním dílem Vranov, VD Znojmo a VD Nové Mlýny ), kde jsou průtoky ovlivněny řízeným odpouštěním z nádrží.

I nadále  je situace klidná a neočekáváme, že by v povodí Moravy mělo během dne docházet k atakování vyšších stupňů povodňové aktivity.

Naše voda

 

Související rubriky: Co bychom měli vědět o vodě, Prevence povodní, voda v krajině