Tipy na vodní výlety: Polopotopený most v nádrži Jesenice

Aktualizováno 21. července 2013 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Co bychom měli vědět o vodě

most přehrada Jesenice - IMG_4773

Unikátní pohled na starý betonový most vyčnívající z vodní nádrže Jesenice je nejlepší z blízkosti areálu kempu Václav u obce Podhrad na Chebsku. Alespoň podle zkušeností portálu Naše voda, který uvedené místo navštívil.

Zmiňovaný most (na aktuálním snímku) lze vidět také při jízdě vlakem na trase Cheb – Plzeň. Tamní lidé tvrdí, že je možné jej za příznivých podmínek, například při částečném vypuštění přehrady Jesenice, přejít suchou nohou. Z přehrady vyčnívající most přes řeku Odravu kdysi spojoval dvě části obce Všeboř, jejíž převážná část byla přehradou zatopena. Dnes se nachází na obou březích přehrady osady Všeboř a Malá Všeboř nepatrné zbytky obce.

Vodní nádrž Jesenice leží zhruba 7 kilometrů jihovýchodně od Chebu na řece Odravě. Její délka je 12 kilometrů a největší hloubka 18 metrů. Přehrada byla dokončena v roce 1961.

V okolí přehrady je celá řada kempů, ale i jiných zajímavých míst. Nedaleko odtud leží například chráněná přírodní oblast „Soos“, území s četnými minerálními prameny, mokřady a bublajícími bahenními sopkami.

Naše voda

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě, Podnikání s vodou a zákony, Přehrady a vodní díla