Tipy na vodní výlety: Plavba lodí Kazi berounským údolím

Aktualizováno 7. června 2016 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Co bychom měli vědět o vodě

loď Kazi - společnost Pražské Benátky

Až do 28. září mohou zájemci využít možnost komentovaných vyhlídkových plaveb převozní lodí Kazi členitým berounským údolím. Jak totiž připomíná Iva Mrázková ze společnosti Pražské Benátky, společnost již zahájila v pořadí druhou plavební sezónu.

Kazi (viz ilustrační foto) je loď s kapacitou 45 osob, která nevytváří neúměrně škodlivé vlnění, jezdí pomalu a nepřekračuje hygienicky povolenou míru hluku. Provoz přívozu je ekologický a šetrný k okolí. Trasa přívozu a jeho provoz je schválen a povolen jak Státní plavební správou, tak Povodím Berounky.

Černošický přívoz Kazín, který provozuje společnost Pražské Benátky, převezl v loňském roce tisíce výletníků, kteří se vydali na cyklistickou nebo pěší výpravu po přilehlém okolí Černošic či brdských lesích. Od vlakové trati se k přívozu dostanete romantickou osadou Radost ulicí Říční. Zájemci si mohou také objednat naučnou plavbu pro školní skupiny s výkladem o historii a přírodních krásách okolí řeky, které trvají hodinu (časy vyplutí vždy v 8:00 a 9:00 hodin). V době mimo jízdní řád, tedy v ranních hodinách od 8:00 do 10:00 a večer po 19:00 si mohou zájemci objednat Kazi pro privátní plavby.

Ceník plaveb: pendl
Jednotné jízdné – 20 Kč, Dítě do 6 let – ZDARMA, Malý, velký, mokrý pes – 20 Kč, Kočárek – ZDARMA, Bicykl – 20 Kč

Ceník vyhlídkových plaveb:
Dospělý – 150 Kč, Dítě do 15 let, senior nad 70 let – 70 Kč, Zvýhodněné rodinné jízdné (2 dospělí + 5 dětí) – 400 Kč, Dítě do 6 let – ZDARMA, Malý pes – 20 Kč, Velký pes – 70 Kč
Bicykl – 20 Kč, Kočárek – ZDARMA

Více informací a jízdní řád najdete na stránkách www.privozkazin.cz nebo na telefonním čísle 603 819 947.

Naše voda, foto: Pražské Benátky

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě, Nejčtenější, Podnikání s vodou a zákony, Přehrady a vodní díla, Rybářství a rybníkářství