Tipy na vodní výlety: Obří akvárium v Hradci Králové

Aktualizováno 16. listopadu 2015 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Co bychom měli vědět o vodě

obří akvárium - Hradec Králové - pirani - IMG_7300

Přestože krásné léto i babí podzim již jsou letos nenávratně pryč, neznamená to, že se nemůžeme vydat k vodě. Jednou z možností je návštěva největšího sladkovodního akvária v ČR v Hradci Králové, na kterou se vydala i redakce portálu Naše voda. Foto – klikni zde!

Zmiňované akvárium naleznete na adrese Baarova 10, v blízkosti hradeckého fotbalového areálu „Bavlna“, a navštívit jej můžete každý den kromě pondělí v době od 9.00 do 18.00 hodin. Vstupné s výkladem činí pro dospělou osobu 120 korun, pro děti a důchodce 80 korun, pro děti do tří let je vstup zdarma. Jde o soukromý projekt, který vznikl bez jakýchkoli dotací, jako splněný sen člověka, který je znalcem sladkovodních ryb v Amazonii.

Se zhruba 40 druhy ryb, které běžně obývají jihoamerické řeky Amazonku nebo Orinoko, se mohou také setkat návštěvníci expozice. Největší atrakci přitom představuje několik druhů pirani, kromě dravé pirani červené také třeba piraňa černoploutvá (na ilustračním foto), která je vegetariánem, zato ale dorůstá obřích rozměrů. Akvárium koncipované jako podvodní tunel má obsah 130 tisíc litrů vody.

Součástí expozice je také výstava lebek exotických ryb či lávka vedoucí deštným pralesem, nebo projekce filmů, u které lze spatřit živého rejnoka trnuchu skvrnitou nebo dravou želvu kajmanku. Každý čtvrtek v době 13:30 – 14:30 hodin je možné v rámci prohlídky shlédnout krmení s potápěčem přímo v nádrži.

Naše voda, foto a fotoseriál Naše voda – Nina Havlová

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě, Podnikání s vodou a zákony, Rybářství a rybníkářství